ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
PhD., MBA, LLM,
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Bývalý reprezentant Hodúr nemôže hrať kvôli korupcii 14 rokov
ICOCRIM.sk  /  17. december 2013  /  Téma: Korupcia  /  Komentáre ( )

Správy / Bývalý reprezentant Hodúr nemôže hrať kvôli korupcii 14 rokov

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) udelila v utorok exemplárne tresty v korupčnom škandále na slovenských trávnikoch. Najvyšší trest dostala dvojica hráčov Ivan Žiga a Marián Dirnbach. Obaja majú zastavenú činnosť na 25 rokov, trest platí od 13. septembra tohto roka. Ďalší obvinení Tomáš Huber, Michal Dian a Marek Božoň dostali stop na 18 rokov. Bývalému slovenskému reprezentantovi Ivanovi Hodúrovi zastavila disciplinárka činnosť na 14 rokov, informovala oficiálna stránka SFZ. Proti trestom sa môžu potrestaní hráči odvolať do 15 dní od ich zverejnenia.

DK SFZ nerozhodovala o treste pre ďalšieho obvineného Róberta Ráka. „Pretože je hráč rakúskeho futbalového zväzu a nepatrí to pod kuratelu SFZ. Vec pôjde na riešenie rakúskeho zväzu,“ uviedol predseda DK SFZ Miroslav Vlk. Disciplinárka vo verdikte zdôvodnila udelenie vysokých trestov „za konanie vo veci korupčného správania a ovplyvňovania futbalových výsledkov a s tým súvisiacou činnosťou, správanie znevažujúce meno slovenského futbalu a Slovenského futbalového zväzu, vymedzujúce sa z noriem športovca, porušovanie zásady Fair Play a slušného správania sa, po náležitom objasnení a spravodlivom posúdení disciplinárneho previnenia v stretnutiach CL, ročník 2013/2014“.

Zaisťovacia policajná akcia v súvislosti s týmto prípadom prebehla v Česku aj na Slovensku 11. septembra. Policajti zadržali 18 ľudí, z toho šesť v SR, ostatných v ČR. Pri domových prehliadkach zaistili 49.000 eur v hotovosti a techniku na mobilnú komunikáciu. Obvineným z podplácania hrozí väzenie na dva až päť rokov, obvineným z prijímania úplatku tri až osem rokov za mrežami. Na Slovensku ide o prvý odhalený prípad korupcie, ktorý mala spáchať organizovaná skupina. Na vrchole pyramídy podľa polície stojí osoba, ktorá sa nachádza v Ázii a online uzatvárala stávky na zmanipulované futbalové zápasy.

Zdroj: hnonline.sk

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400