ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
PhD., MBA, LLM,
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Most chce zákon proti skorumpovaným sudcom
ICOCRIM.sk  /  23. november 2013  /  Téma: Korupcia Politika  /  Komentáre ( )

Správy / Most chce zákon proti skorumpovaným sudcom

Niektorí sudcovia na Slovensku beztrestne páchajú zločiny a smejú sa ľuďom do očí. Na margo prípadu z utorka (19.11.), keď Ústavný súd SR odoprel súhlas na trestné stíhanie sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana M., to dnes uviedol líder opozičnej strany Most-Híd Béla Bugár. Ten zároveň osloví predsedov strán Ľudovej platformy – SDKÚ-DS a KDH, aby spoločne a bezodkladne iniciovali nové nastavenie legislatívnych pravidiel.

„Most–Híd vyzýva k urýchlenému prijatiu zákona, ktorý zabráni zneužívaniu sudcovskej imunity,“ povedal Bugár. Podľa jeho strany prípad sudcu Štefana M. opäť potvrdzuje, že v slovenskom súdnictve sa rozmáha korupcia, ktorá navyše zostáva nepotrestaná. „Tento stav vážnym spôsobom ohrozuje princípy spravodlivosti a demokracie v našej spoločnosti a nahráva do karát nečestným sudcom či ústavným činiteľom. Niektorí sudcovia tu páchajú zločiny s vedomím, že sa im nič nestane,“ dodal Bugár.

Ústavný súd SR v utorok odoprel súhlas na trestné stíhanie sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana M. pre skutky právne kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. O súhlas na trestné stíhanie požiadal v auguste generálny prokurátor SR. Vo veci rozhodoval na neverejnom ústnom zasadnutí pléna pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej. Prípad sa týka údajného úplatku za zrušenie väzobného stíhania muža obvineného z podvodu. V kauze medzi obvinenými v marci 2011 bol aj známy bratislavský prokurátor. Sudca Štefan M. viackrát vyhlásil, že nevzal úplatok a žiadny mu ani nebol ponúknutý.

Zdroj: hnonline.sk

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400