ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Most chce zákon proti skorumpovaným sudcom
ICOCRIM.sk  /  23. november 2013  /  Téma: Korupcia Politika  /  Komentáre ( )

Správy / Most chce zákon proti skorumpovaným sudcom

Niektorí sudcovia na Slovensku beztrestne páchajú zločiny a smejú sa ľuďom do očí. Na margo prípadu z utorka (19.11.), keď Ústavný súd SR odoprel súhlas na trestné stíhanie sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana M., to dnes uviedol líder opozičnej strany Most-Híd Béla Bugár. Ten zároveň osloví predsedov strán Ľudovej platformy – SDKÚ-DS a KDH, aby spoločne a bezodkladne iniciovali nové nastavenie legislatívnych pravidiel.

„Most–Híd vyzýva k urýchlenému prijatiu zákona, ktorý zabráni zneužívaniu sudcovskej imunity,“ povedal Bugár. Podľa jeho strany prípad sudcu Štefana M. opäť potvrdzuje, že v slovenskom súdnictve sa rozmáha korupcia, ktorá navyše zostáva nepotrestaná. „Tento stav vážnym spôsobom ohrozuje princípy spravodlivosti a demokracie v našej spoločnosti a nahráva do karát nečestným sudcom či ústavným činiteľom. Niektorí sudcovia tu páchajú zločiny s vedomím, že sa im nič nestane,“ dodal Bugár.

Ústavný súd SR v utorok odoprel súhlas na trestné stíhanie sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana M. pre skutky právne kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. O súhlas na trestné stíhanie požiadal v auguste generálny prokurátor SR. Vo veci rozhodoval na neverejnom ústnom zasadnutí pléna pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej. Prípad sa týka údajného úplatku za zrušenie väzobného stíhania muža obvineného z podvodu. V kauze medzi obvinenými v marci 2011 bol aj známy bratislavský prokurátor. Sudca Štefan M. viackrát vyhlásil, že nevzal úplatok a žiadny mu ani nebol ponúknutý.

Zdroj: hnonline.sk

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400