ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
PhD., MBA, LLM,
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Policajná razia v Slovenských elektrárňach
ICOCRIM.sk  /  10. júl 2014  /  Téma: Podnikanie Podvody  /  Komentáre ( )

Správy / Policajná razia v Slovenských elektrárňach

Taliansky  akcionár v Slovenských elektrárňach, spoločnosť Enel, má problém. Situáciu mu značne komplikuje policajná razia. Chce sa zbaviť podielu v Slovenských elektrárňach, no vôbec to nebude mať jednoduché. Situáciu mu značne komplikuje policajná razia, ktorá sa v podniku začala v pondelok a pokračovala aj včera. Odborníci sa zhodujú na tom, že vyšetrovanie vrhá zlé svetlo na podnik. „Pokiaľ nebude proces ukončený, k predaju zrejme nedôjde,“ upozornil analytik spoločnosti RedBaenk Luděk Plíšek.

Enel si pritom v posledných týždňoch dal záležať na tom, aby sa správa o jeho možnom odchode zo Slovenska čo najviac rozšírila. Taliansky koncern totiž potrebuje znížiť svoj dlh z približne 40 miliárd na 36 miliárd eur.

Práve predaj 66-percentného podielu v slovenskej firme by mohol riešiť jeho situáciu, keď mu pre vysoký dlh hrozí, že ratingové agentúry zhoršia hodnotenie talianskej skupiny. To by znamenalo, že si Enel bude požičiavať za ešte vyššie úroky, čo by prehĺbilo jeho problémy. Predaj by mohol Enelu znížiť dlh podľa informácií HN až do päť miliárd eur.

Jedným z najhorúcejších kandidátov na kúpu akcií od Enelu je český koncern ČEZ. Na otázky HN, či Slovenské elektrárne sú pre Čechov atraktívne aj napriek policajnému vyšetrovaniu, včera odpovede neposlal. A to aj napriek tomu, že policajti podľa hovorkyne elektrární Janky Burdovej neskúmajú pôsobenie Talianov v podniku. „Vyšetrovanie je zamerané na skutočnosti, ktoré sa udiali v období pred dokončením akvizície Slovenských elektrární, t. j. v apríli 2006.“

Zdroj: hnonline.sk

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400