ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Polícia obvinila podnikateľov z korupcie
ICOCRIM.sk  /  15. apríl 2013  /  Téma: Korupcia  /  Komentáre ( )

Správy / Polícia obvinila podnikateľov z korupcie

Podnikateľov Sergeja a jeho syna Alexandra S. zadržala polícia a obvinila z korupcie. Polícia potvrdila, že ich obvinila z trestného činu podplácania, za čo im hrozí až päťročné väzenie. Informuje o tom portál topky.sk.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby z trestného činu podplácania. Za to, že mali sľúbiť úplatok vo výške 100.000 eur im hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov,“ povedala pre portál hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Podnikateľ Sergej S. podľa portálu vlastní niekoľko firiem a podniká v oblasti výroby alkoholu, prenájmu nehnuteľností a výroby kozmetiky. V minulosti bol obvinený z podvodu, keď mal bezodplatne získať podiel v spoločnosti AB Kozmetika falošným podpisom podnikateľa Ľubomíra Somorovského, uvádza stránka topky.sk s tým, že s týmto podvodom pravdepodobne súvisela aj streľba pred bratislavským hotelom Kempinski spred roka a pol. Alexandr S. mal vtedy strieľať na auto Somorovského.

Ďalšou z káuz spájanou s rodinou bol aj spor o podiel v Ski parku Ružomberok, ktorý vznikol medzi Sergejom a Ľubomírom Kudličkom, ktorý figuroval na mafiánskych zoznamoch ako člen takáčovcov, pripomína portál. Sergeja a Alexandra S. zadržali policajti dnes ráno, len pár hodín po tom, ako sa obaja zabávali na súťaži Miss Slovensko 2013. Obvineným podnikateľom hrozí až päťročné väzenie.

Zdroj: TASR

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400