ICOCRIM.sk Facebook.com YouTube.com

Generál poručík ICOCRIM
Dr.h.c. mult. JUDr.
Jozef Zaťko
PhD., MBA, LLM,
Honor.Prof. mult.

prezident icocrim    

Aktuálne udalosti
Žiadne nadchádzajúce udalosti.

Všetky udalosti

Facebook
Rozhovor s IVANOM KATRINCOM: Live streamy zo súdu proti vôli sudcu
ICOCRIM.sk  /  18. august 2015  /  Téma: Podvody Politika Tlačové vyhlásenia  /  Komentáre ( )

Správy / Rozhovor s IVANOM KATRINCOM: Live streamy zo súdu proti vôli sudcu

Pán Katrinec, dnes sa konal verejný proces v kauze ľudovo označovanej ako „POPO – Poškodený Počiatek“. Síce ste neboli priamym účastníkom konania, napriek tomu ste sa nevyhli tomu, že vás vír udalostí do tejto kauzy predsa len vtiahol. Čo sa teda stalo?

Počas surfovania na internete som úplnou náhodou na Facebooku natrafil na status, kde istý M. D. pozýva na verejné pojednávanie s ministrom Počiatkom. Klikol som si na live stream práve v čase, keď účastníci vchádzali do súdnej siene.

livestream

Zdroj obrázku: Facebook.com

Čo ste urobili v momente, keď ste zistili, že sa cez internet stále vysiela online zvukovo-obrazový prenos aj napriek jasnému nesúhlasu zo strany samosudkyne?

Počul som ako sudkyňa nepripúšťa zvukový a teda ani obrazový prenos, čo už ako býva zvykom, tento pán „pseudonovinár“ nerešpektoval. Vrcholom všetkého podľa môjho názoru bolo, keď tento pán arogantne upozornil sudkyňu, že „mu rozrušuje obhajcu“. Zatelefonoval som teda na Okresný súd Bratislava III., kde som sa dotazoval, že ako je možné, že aj napriek zákazu pán D. prenáša zvukový a obrazový záznam naživo. Odtiaľ som bol prepojený na Justičnú stráž, kde som toto moje zistenie zopakoval a zároveň som apeloval na to, aby člen Justičnej stráže o tomto zistení upovedomil sudkyňu, čo sa nakoniec aj stalo.

Malo vaše konanie nejaký motív v tom, že ste s obvineným v tejto kauze v inom súdnom spore?

V tomto prípade ma nezaujímalo, a ani ma nezaujíma ako tento proces skončí, ale som presvedčený o tom, že raz a navždy musia dať správne orgány príučku tomuto „pseudonovinárovi“, aby si uvedomil, že si nemôže kdekoľvek, kohokoľvek a čokoľvek natáčať kamerou a hlavne bez súhlasu dotknutej osoby. V tomto prípade nehral môj spor s jeho osobou žiadnu úlohu.

Ako vnímate vy ako zástupca organizácie ICOCRIM, takéto zjavné nerešpektovanie uznesenia súdu, či už zo strany M.D., ale aj vo všeobecnej rovine?

Ide o zjavné nerešpektovanie zákona a v takýchto prípadoch je iba otázkou času, dokedy mu to budú orgány tolerovať. Nastal čas, aby začal za svoje arogantné a primitívne správanie začal pykať a to doslova… 

11863404-895982857151230-6836374594648965498-n

Môžete nám prezradiť nejaké informácie aj o tom, na aké kauzy sa ICOCRIM v súčasnosti zameriava?

Momentálne sa stále zameriavame na kauzy, na ktoré sme už v minulosti upozornili. K novým kauzám na ktoré sme upozornili zahraničné orgány ohľadom podvodov s eurofondami pripravujeme v krátkej dobe tlačovku. V súčinnosti s týmito orgánmi sme sa na tom dohodli, hlavne kvôli tomu, aby tí, ktorých sa to týka, nezačali upratovať dôkazy.

Rozhovor pripravilo: Komunikačné oddelenie ICOCRIM (komunikacne@icocrim.sk)

Komentáre
Ak ste získali akékoľvek informácie o plánovanej alebo pokračujúcej trestnej činnosti, hrozbe teroristického útoku alebo máte informácie ku korupcii, korupčným praktikám, obráťte sa prosím na ICOCRIM Slovak Bureau a upozornite nás na e-mail: icocrim@icocrim.sk.
Ďakujeme za spoluprácu.
Sledujte nás

Facebook
Youtube
Kontakt

icocrim@icocrim.sk
+421 903 383 333

Bankové spojenie: 4400049805 / 3100
IBAN: SK52 3100 0000 0044 0004 9805
BIC: LUBASKBX

IČO: 42211859     DIČ: 2023641400